W dniu 10.01.2024 grupa studentów II roku studiów wojskowych odbyła wizytę studyjną w firmie Fiege w Mszczonowie.
Fiege jest międzynarodową, rodzinną firmą logistyczną, założoną w 1873 roku. Zatrudnia obecne ponad 23 500 pracowników, w 15 krajach, w 135 lokalizacjach.
Fiege oferuje modułowe rozwiązania logistyczne w zakresie:
  1. logistyki kontraktowej (rozwiązania dla przemysłu oponiarskiego, farmaceutycznego, logistyki przemysłowej i konsumenckiej, mody, prasy i poczty);
  2. usług cyfrowych;
  3. nieruchomości;
  4. joint venture.
Podczas wizyty studyjnej studentom został zaprezentowany magazyn FMCG, a konkretnie magazyn alkoholi oraz cukierków.
Pracownicy Fiege Pan Daniel Krawczyk (Kierownik magazynu) oraz Pani Elżbieta Łukawska (Kierownik Administracyjny) opowiedzieli o procesach:
  1. przyjęcia i wydania towaru do/z magazynu,
  2. realizowanych usługach co-packingu (tworzenia zestawów promocyjnych dla klientów),
  3. procesie banderolowania i etykietowania butelek (proces ręczny i automatyczny),
  4. procesie utylizacji alkoholi.
Dodatkowo studenci mogli zobaczyć jakie usprawnienia w realizacji świadczonych usług wprowadziła firma Fiege oraz jakie korzyści przyniosło ich wdrożenie.Omówiono również proces, jaki odbywa się w składzie akcyzowym z towarami alkoholowymi. Ciekawym tematem okazał się proces monitorowania efektywności działania magazynu. Informacje te ujęte były na tablicy (Dashboardzie) ze wskaźnikami monitorowanymi każdego dnia przez kierowników magazynu i omawianych na codziennych, porannych spotkaniach z pracownikami. Bardzo dziękujemy firmie Fiege za wykazane zaangażowanie w organizację wizyty studyjnej, za ogrom przekazanej wiedzy oraz poświęcony czas. Współpraca pomiędzy Uczelnią, a biznesem jest niezwykle wspierająca i korzystna dla obu stron. Studenci mogą w sposób praktyczny zweryfikować teoretyczne aspekty omawiane na zajęciach, mają możliwość spotkania z ekspertami branży, zadawania im pytań i zrozumienia faktycznie realizowanych procesów.