Współpraca z Kuehne+Nagel zaowocowała już wieloma spotkaniami. W tym semestrze w ramach przedmiotu Praktyczne aspekty działalności logistycznej studenci mogli przyjrzeć się bardziej szczegółowo procesom planowania i zarządzania transportem kolejowym i morskim. Zadanie przygotowane przez ekspertów było dużym wyzwaniem. Studenci nie tylko planowali proces transportowy i kalkulowali koszty, musieli zmierzyć się również z trudnościami, które stanowią codzienność w rzeczywistym świecie logistyka. Zaplanowanie dostawy towaru do naszego klienta nie zakończyło się na opracowaniu trasy i wyborze optymalnego środka transportowego. Każda grupa musiała zmierzyć się z wyzwaniem, które dotyczyło nieplanowanych przestojów, zmianą oczekiwań klienta lub kontrolą, która wykazała nieprawidłowości w procesie dostawy. Spotkanie z ekspertami od rozwiązywania niecodziennych, logistycznych łamigłówek dało studentom nowe spojrzenie na pracę logistyka – człowieka od zadań specjalnych. Potwierdza się zatem, że logistyk jest przygotowany na każdą sytuację, działa szybko i skutecznie, wie gdzie zadzwonić i jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia.