W dniu 2023-11-07 na Wykład otwarty z zakresu Centrów Logistycznych do Wojskowej Akademii Technicznej przyjął zaproszenie Pan Krzysztof Gąsiewski Regional Director w ROHLIG SUUS Logistics. Studenci mieli okazję usłyszeć o najnowocześniejszym Centrum Rohlig Suus w Sokołowie k/Janek. Na centrum logistyczne składają się: terminal przeładunkowy typu cross-dock o powierzchni 10 tys. m kw., magazyn o powierzchni 36 tys. m kw. oraz część biurowa o powierzchni 2,5 tys. m kw. Połączenie tych funkcji przyczynia się do zmniejszenia liczby operacji handlingowych, a tym samym skraca czas realizacji zleceń, zwiększa bezpieczeństwo pracy, usprawnia dostawę towarów i obniża jej koszty.
Budynek został wyposażony w 102 doki i są one przystosowane do obsługi samochodów od pojazdu typu “bus” do samochodów 24T. Z kolei w części magazynowej znajdą się dodatkowe strefy umożliwiające przepakowywanie, preinstalację i testowanie towarów. Dobra lokalizacja, blisko terminala w Pruszkowie, umożliwia obsługę transportów kolejowych, morskich lub intermodalnych. Multikliencki obiekt pozwoli na dwukrotne zwiększenie wolumenu obsługiwanych przesyłek drobnicowych. Z nowej inwestycji skorzystają dotychczasowi i nowi klienci, zwłaszcza z branży AGD, FMCG i elektronicznej. Nowy hub logistyczny powstał zgodnie ze standardem systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM GOOD. Wyposażony jest między innymi w tzw. świetliki kominowe, dzięki czemu do pomieszczeń biurowych dociera światło dzienne. Zatrudnienie znajdzie w nim 500 osób.
Bardzo dziękujemy firmie Rohlig Suus za zaangażowanie, ciekawy wykład oraz zaproszenie do odwiedzenia swojego Centrum Logistycznego w Sokołowie.